NFZ publikuje zasady dofinansowania integracji TOPSOR z HIS

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 01 października 2020 14:28

W środę (30 września) na stronie internetowej Centrali NFZ opublikowano zarządzenie prezesa Funduszu w sprawie warunków udzielania i rozliczania dofinansowania informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej - integracja TOPSOR ze szpitalnymi systemami informatycznymi (HIS).

NFZ publikuje zasady dofinansowania integracji TOPSOR z HIS
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak czytamy w uzasadnieniu, w celu otrzymania dofinansowania informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej, świadczeniodawca posiadający zawartą z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym umowę o partnerstwie w realizacji Projektu „Tryby Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (TOPSOR)” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (uprawniony świadczeniodawca), zobowiązany jest do złożenia do właściwego dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ wniosku o udzielenie dofinansowania.

Dofinansowaniem objęte są poniesione przez uprawnionego świadczeniodawcę wydatki na nabycie i sfinansowanie od 1 stycznia 2020 r. do 31 marca 2021 r. usług integracji TOPSOR-HIS. Maksymalny szacowany skutek finansowy wynikający z postanowień zarządzenia wynosi 11,6 mln zł.

Dofinansowanie udzielane jest do wyczerpania środków przyznanych oddziałowi Funduszu, nie później niż do 21 kwietnia 2021 r.

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum