×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

NFZ przypomina: Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nawet last minute na lotnisku

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP24 kwietnia 2023 11:51Aktualizacja: 24 kwietnia 2023 12:11

NFZ przypomina, że ma punkt obsługi na Lotnisku Chopina w Warszawie. Można od ręki i bezpłatnie otrzymać m.in. EKUZ.

NFZ przypomina: Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nawet last minute na lotnisku
NFZ ma punkt obsługi klientów na Lotnisku Chopina w Warszawie. Fot. PAP/Albert Zawada

 

EKUZ dostępny od ręki na lotnisku

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest unijnym dokumentem, który potwierdza prawo do świadczeń medycznych. EKUZ jest honorowana m.in. w państwach członkowskich Unii Europejskiej. W razie nagłej choroby lub wypadku EKUZ uprawnia do skorzystania z pomocy lekarza lub hospitalizacji za granicą.

NFZ przypomniał w poniedziałek o swoim punkcie na lotnisku Chopina, nawiązując do niedawnej informacji MSWiA, że na tym lotnisku można szybko wyrobić paszport tymczasowy.

- Nie tylko paszport tymczasowy, ale także EKUZ - uzyskasz na #ChopinAirport, nawet Last Minute! - napisano na Twitterze Funduszu.

Punkt obsługi klientów NFZ mieści się w górnej części hali odlotów, niedaleko wejścia C, przy strefie kontroli bezpieczeństwa. Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Nie trzeba mieć biletu lotniczego, aby odwiedzić punkt i otrzymać np. kartę EKUZ.

W punkcie NFZ na lotnisku można otrzymać EKUZ bezpłatnie, w ciągu kilku minut. Wystarczy wypełnić krótki i prosty formularz, następnie karta jest drukowana i wydawana od razu na miejscu. Oprócz wydania karty EKUZ, doradcy NFZ mogą m.in. potwierdzić profil zaufany, czyli elektroniczną tożsamość, który umożliwia załatwienie wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum