NFZ: projekty zarządzeń dot. programów lekowych i chemioterapii przekazane do konsultacji

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 29 grudnia 2017 11:53

Do konsultacji publicznych trafiły w czwartek (28 grudnia) mające wejść w życie od 1 stycznia zarządzenia prezesa NFZ dotyczące chemioterapii i programów lekowych dostosowujące dotychczasowe regulacje Funduszu do najnowszego obwieszczenia refundacyjnego, które wejdzie w życie z początkiem 2018 r.

W przypadku leczenia szpitalnego, podobnie jak w przypadku programów lekowych, do uregulowań Funduszu wprowadzono przepis pozwalający świadczeniodawcy zakwalifikowanemu do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej na złożenie wniosku o utworzenie nowego miejsca udzielania świadczeń z zakresu chemioterapii.

Złożenie wniosku będzie dopuszczalne jedynie w przypadku, gdy nowe miejsce udzielania świadczeń nie może zostać objęte umową o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w trybie art. 139 ustawy o świadczeniach, zgodnie z art. 159a ustawy o świadczeniach. Wniosek będzie mógł dotyczyć jedynie dotychczas realizowanych trybów udzielania świadczeń z zakresu chemioterapii.

Więcej:
Projekt zarządzenia - leczenie szpitalne – chemioterapia
Projekt zarządzenia - leczenie szpitalne - programy lekowe

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum