NFZ: projekt zarządzenia zwiększającego finansowanie świadczeń POZ

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2017 08:45

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiła na swojej stronie internetowej, w celu zaopiniowania, projekt zarządzenia w sprawie określenia warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

NFZ: projekt zarządzenia zwiększającego finansowanie świadczeń POZ
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

Projekt zarządzenia modyfikuje regulacje określone na rok 2017 i lata następne wprowadzając wzrost wartości współczynników korygujących stawkę kapitacyjną lekarza POZ dla wybranych grup wiekowych świadczeniobiorców.

Projekt zakłada m.in. wzrost wyceny świadczeń położnej POZ, sprawozdawanych przy rozliczaniu świadczeń w opiece okołoporodowej nad kobietą i noworodkiem w przebiegu ciąży fizjologicznej.

Zgodnie z projektem ma nastąpić także wzrost wyceny pobrania przez położną POZ materiału z szyjki macicy do przesiewowego badania cytologicznego w ramach realizacji pogramu profilaktyki raka szyjki macicy, w związku z procedowaną przez Fundusz, zmianą wyceny przedmiotowego świadczenia udzielanego w ramach umowy AOS.

Szacuje się, że wprowadzane regulacje,skutkują w roku bieżącym wzrostem kosztów finansowania świadczeń POZ na łączną kwotę ok. 190 mln zł.

Szczegóły: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum