NFZ: projekt zarządzenia o opiece długoterminowej

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2018 11:09

Opublikowano projekt zarządzenia prezesa NFZ dotyczący świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej. Ewentualne uwagi do projektu zarządzenia można przesłać do 26 kwietnia 2018 r.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Zgodnie z obwieszczeniem prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji z 15 marca 2018 r. w sprawie taryf świadczeń gwarantowanych w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej, do przepisów zarządzenia wprowadzono taryfy świadczeń gwarantowanych udzielanych w warunkach stacjonarnych w zakładzie opiekuńczym dla osób dorosłych oraz w zakładzie opiekuńczym dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia.

Z uwagi na fakt, że nie została określona taryfa dla przedmiotowych świadczeń w odniesieniu do pacjentów żywionych dojelitowo lub pozajelitowo kompletną dietą przemysłową, ujednolicono zastosowanie jednostki rozliczeniowej we wszystkich zakresach świadczeń poprzez wprowadzenie punktu.

W projekcie zarządzenia wprowadzono również zmiany, które pozwolą na monitorowanie czasu trwania wizyty lub porady personelu medycznego w domu pacjenta.

Czytaj: www.nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum