NFZ: projekt zarządzenia dot. leczenia szpitalnego oraz świadczeń wysokospecjalistycznych

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2019 12:33

Na stronie NFZ opublikowany został projekt zarządzenia prezesa Funduszu w zakresie realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne oraz leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu, zarządzenie znosi wymóg stosowania pieczątek na rzecz alternatywnych rozwiązań. W związku z tym, we wszystkich załącznikach do zarządzenia, w których zachodziła konieczność ich stosowania dokonano w tym względzie zmian polegających na zniesieniu obowiązku stosowania pieczęci  lub pieczątek, dopuszczając możliwość stosowania innych form identyfikacji.

Jest to spowodowane wejściem w życie w dniu 7 września 2019 r. ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia (Dz. U.  poz. 1590), która wprowadziła zmianę w szczególności w zakresie stosowania ułatwień obiegu dokumentacji, w tym ich elektronizacji.

W zakresie produktów związanych z leczeniem krwią i jej składnikami, dokonano niezbędnych zmian oraz aktualizacji wartości produktów, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 sierpnia 2019 r. w sprawie określenia wysokości opłat za krew i jej składniki w 2020 r. (Dz. U. poz. 1611).

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia oczekuje na opinie i uwagi do projektu zarządzenia w terminie do 20 grudnia 2019 r.

Więcej: nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum