NFZ odpowiada na doniesienia medialne ws. programów lekowych: nie jest prawdą, że...

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2019 16:10

W związku z doniesieniami medialnymi nt. pacjentów leczonych w ramach programów lekowych, informujemy, iż nie jest prawdą, że ''NFZ jest winny szpitalom setki milionów złotych'' za leki, podawane pacjentom w programach lekowych - podaje w komunikacie z środy, 6 marca Fundusz.

NFZ odpowiada na doniesienia medialne ws. programów lekowych: nie jest prawdą, że...
Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Jak informuje na swojej stronie NFZ, podobnie jak w latach ubiegłych, obecnie trwają w NFZ prace weryfikujące dane przekazywane przez świadczeniodawców, mające na celu rozliczenie tzw. nadwykonań. Planowany termin zakończenia prac i ostatecznego rozliczenia nadwykonań jest przewidywany na koniec I kwartału br.

''Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ, tak jak i pozostałe oddziały wojewódzkie, zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami zapłacą szpitalom za przekroczenia w programach lekowych, tak, jak to było dotychczas. Należy również podkreślić, że według danych przekazanych do lubelskiego OW NFZ przez Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie na listach oczekujących jest zgłoszonych nie 60, jak donoszą media, ale 3 pacjentów'' - czytamy.

Według informacji przekazanej przez dyrektora Lubelskiego OW NFZ, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, prof. Elżbieta Starosławska, zadeklarowała, że przejmie pacjentów oczekujących na leczenie w szpitalu PSK4.

Narodowy Fundusz Zdrowia w 2018 roku na leki w programach lekowych oraz leki stosowane w chemioterapii wydał łącznie ok. 4 mld zł, tj. ok. 100 mln zł więcej niż w 2017 roku.

Więcej: nfz.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum