NFZ: od 1 września ważne zmiany w umowach w zakresie POZ
Centrala NFZ opublikowała projekt zarządzenia w sprawie określenia warunków zawarcia i realizacji umów w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (projekt z dnia 1 sierpnia 2019 r.), celem zaopiniowania przez uprawnione podmioty.

Zmiana wprowadzona zarządzeniem ma na celu zwiększenie dostępności oraz podniesienie jakości świadczeń udzielanych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej poprzez:
- dopuszczenie do udzielania świadczeń na obszarach wiejskich o małej gęstości zaludnienia, na których występuje deficyt zatrudnionych lekarzy w POZ, lekarzy, którzy po zdaniu LEP nie rozpoczęli kształcenia specjalistycznego w ramach rezydentury,
- zwiększenie poziomu finansowania placówek POZ, które uzyskały certyfikaty jakości po zakończeniu procesy akredytacji przez CMJwOZ,
- poprawę opieki nad pacjentami chorymi przewlekle na choroby układu krążenia, cukrzycę i choroby tarczycy,
- motywacyjne zwiększenie poziomu finansowania wystawiania e-recept.
Zarządzenie wchodzi w życie od 1 września 2019 r. NFZ oczekuje na opinie i uwagi do 21 sierpnia br.
Więcej: nfz.gov.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)