NFZ o zmianach przepisów dot. leczenia szpitalnego i programów lekowych

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2013 19:16

We wtorek (19 lutego) Fundusz opublikował zarządzenie prezesa NFZ zmieniające zarządzenie ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe) oraz zarządzenie ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne.

Zarządzenie nr 3/2013/DGL prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 19 lutego 2013 r. zmienia zarządzenie nr 27/2012/DGL z 10 maja 2012 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe), a także zarządzenie nr 72/2011/DSOZ z 20 października 2011 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne.

Zapisy zarządzenia odnoszą się m.in. do programu lekowego leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym.

Załączniki do zarządzenia zawierają: wykaz programów lekowych, katalog ryczałtów za diagnostykę w programach lekowych, katalog leków refundowanych w programach lekowych, wymagania wobec świadczeniodawców udzielających świadczeń z zakresu programów lekowych, opis świadczenia kwalifikacja i weryfikacja leczenia biologicznego w chorobach reumatycznych.

Dyrektorzy oddziałów wojewódzkich NFZ zobowiązani są do wprowadzenia do postanowień umów zawartych ze świadczeniodawcami zmian, wynikających z wejścia w życie przepisów nowego zarządzenia.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum