NFZ o wynikach kontroli zewnętrznej przeprowadzonych w Funduszu w I połowie 2019 r.

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2019 14:12

Jak poinformowano na stronie Funduszu, w jednostkach organizacyjnych NFZ instytucje kontroli zewnętrznej prowadziły w I półroczu 2019 r. łącznie 16 kontroli, tj. 9 kontroli rozpoczętych i zakończonych lub pozostających w toku w okresie sprawozdawczym oraz 7 kontroli rozpoczętych przed 2019 r. i zakończonych lub pozostających w toku w bieżącym okresie sprawozdawczym.

NFZ o wynikach kontroli zewnętrznej przeprowadzonych w Funduszu w I połowie 2019 r.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W I półroczu 2019 r. jednostki organizacyjne Funduszu kontrolowane były przez sześć instytucji kontroli zewnętrznej. Najwyższa Izba Kontroli zakończyła w Centrali Funduszu kontrolę pt. „Zapewnienie opieki paliatywnej i hospicyjnej” w której sformułowała ocenę opisową. W jej wyniku przedstawiono następujące wnioski: sprawdzić i zaktualizować reguły weryfikacyjne funkcjonujące w systemie informatycznym NFZ, aby zapewnić finansowanie świadczeń mieszczących się w katalogu świadczeń gwarantowanych.

NIK wnioskowała także o podejmowanie skutecznych działań nadzorczych zmierzających do zapewnienia świadczeń perinatalnej opieki paliatywnej na terenie wszystkich województw, a także opracowania i wprowadzenia kwestionariusza jakości udzielanych świadczeń.

NIK przeprowadził również w Centrali Funduszu kontrolę pt. „Realizacja zadań Narodowego Funduszu Zdrowia w 2018 r.”, w której zgłoszono zastrzeżenia do ustaleń kontroli. Procedura odwoławcza pozostaje w toku.

W oddziałach wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia instytucje kontroli zewnętrznej przeprowadziły 14 kontroli.

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze