NFZ o pilotażu Karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO)

Autor: NFZ/Rynek ZDrowia • • 11 grudnia 2014 11:32

Na stronie internetowej NFZ opublikowana została informacja, że od dnia 11 grudnia br. Fundusz udostępnił możliwość udziału w pilotażu nowej funkcjonalności związanej z obsługą Karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO).

NFZ o pilotażu Karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO)
Fot. NFZ

Do pilotażu może przystąpić dowolny świadczeniodawca, który posiada umowę z NFZ na jeden lub wszystkie z podanych rodzajów świadczeń: podstawowa opieka zdrowotna (POZ), ambulatoryjna opieka specjalistyczna (AOS) lub leczenie szpitalne (SZP).

W ramach pilotażu możliwe będzie testowe wystawienie karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego w następujących trybach: w podstawowej opiece zdrowotnej, w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, w szpitalu, w szpitalu - leczenie onkologiczne rozpoczęte przed dniem 1 stycznia 2015 r.

Świadczeniodawca posiadający podpisaną umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na rok 2014 w jednym z ww. rodzajów świadczeń, w celu przystąpienia do pilotażu powinien posiadać konto dostępowe w Portalu SZOI/Portalu Świadczeniodawcy danego OW NFZ, w którym rozlicza świadczenia. Następnie po zalogowaniu do Portalu powinien dodać wyznaczonego operatora do listy operatorów, którzy mają mieć dostęp do rejestracji i wydawania kart w systemie Obsługi Karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO).

Szczegółowe instrukcje postępowania w celu uzyskania dostępu do systemu DiLO można znaleźć w załącznikach na stronie internetowej.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum