NFZ nie chce refundować leczenia przestępcom seksualnym

Autor: gazetakrakowska.pl/Rynek Zdrowia • • 09 października 2015 09:45

Poradnia Seksuologii i Patologii Współżycia w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień Pro Vita w Krakowie, do której miał trafić pedofil-recydywista nie będzie leczyć przestępców. NFZ nie chce finansować leczenia przestępców.

NFZ nie chce refundować leczenia przestępcom seksualnym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Bartosz K., który wyszedł z więzienia w Sztumie, miał być leczony w Krakowie (Pro Vita to jedyny ośrodek w Polsce, który w trybie ambulatoryjnym leczy pedofilów, skierowanych na terapię przez sąd). Do poradni nie dojechał, bo napadł i zgwałcił 9-latka. 

 W przyszłym roku Ośrodek nie będzie już leczył przestępców. Jego szef tłumaczy, że nie da się wdrożyć ministerialnego programu leczenia pedofilii. We wrześniu wysłał do resortu zdrowia rezygnację z programu.

Pro Vita w ciągu pięciu lat zajmowała się około 60 przestępcami seksualnymi, skierowanymi przez sądy z całej Polski. W programie była terapia grupowa, indywidualna, konsultacja i terapia ze specjalistą seksuologiem, leki.

Ośrodek w ubiegłym roku musiał odesłać 20 karanych pedofilów, bo Narodowy Fundusz Zdrowia nie zamierzał finansować ich terapii.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze