NFZ: nie będzie podwyżek dla pracowników Funduszu

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2013 13:47

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że w projekcie planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2014 rok nie przewidziano żadnych podwyżek dla pracowników Funduszu.

NFZ: nie będzie podwyżek dla pracowników Funduszu

Jak informuje Andrzej Troszyński, rzecznik Centrali NFZ, wzrost kosztów administracyjnych w całym Funduszu o 20,3 mln zł zł wiąże się z nowymi zadaniami przydzielonymi Funduszowi (m.in. wdrożenie dyrektywy transgranicznej, elektroniczna weryfikacja uprawnień świadczeniobiorców).

- Warto w tym kontekście podkreślić, że planowane koszty administracyjne NFZ wciąż stanowią jedynie 1,05% planowanych kosztów ogółem, co w porównaniu do innych państw UE oznacza, że NFZ jest najtańszą w utrzymaniu instytucją finansującą świadczenia dla pacjentów - zaznacza rzecznik.

Jak podaje dla przykładu, koszty utrzymania systemu czeskiego wynoszą ponad 4% kosztów ogółem, a w innych państwach "starej" UE kształtują się na poziomie 6-8% kosztów ogółem.

Oznacza to, według Andrzeja Troszyńskiego, że w porównaniu do innych państw UE, NFZ jest najtańszą w utrzymaniu instytucją finansującą świadczenia dla pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum