NFZ kontroluje szpitale spółki Centrum Dializa

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2016 10:00

Kontrola śląskiego NFZ w szpitalu dzierżawionym przez spółkę Centrum Dializa w Pszczynie, która miała zakończyć się już w tym tygodniu, została przedłużona. Kontrole trwają także w innych szpitalach dzierżawionych przez spółkę.

NFZ kontroluje szpitale spółki Centrum Dializa
Zakres kontroli NFZ w szpitalach dzierżawionych przez spółkę Centrum Dializa obejmuje realizację kontraktów z Funduszem. Fot. Archiwum

Jak poinformowała na łamach Gazety Wyborczej Sylwia Wądrzyk, rzeczniczka centrali NFZ, czynności kontrolne prowadzone są także w Zachodniopomorskiem oraz Świętokrzyskiem. Zakres kontroli obejmuje realizację kontraktów. Chodzi głównie o obsadę lekarską. O tym, do kiedy kontrole potrwają, mają zdecydować oddziały Funduszu.

Urzędnicy NFZ odmawiają podawania jakichkolwiek szczegółów dotyczących kontroli. Jak nieoficjalnie podaje Gazeta Wyborcza, czynności kontrolne w trzech szpitalach równocześnie mają bezpośredni związek ze śmiercią lekarki w szpitalu w Białogardzie w województwie zachodniopomorskim, dzierżawionym przez Centrum Dializa od stycznia tego roku.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum