NFZ: komunikat ws. zmian w zakresie pobierania unikalnych numerów identyfikujących recepty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2018 20:15

Departament Gospodarki Lekami NFZ opublikował komunikat dla świadczeniodawców i osób uprawnionych do wystawiania recept w sprawie zmian w zakresie pobierania unikalnych numerów identyfikujących recepty.

W ślad za komunikatem z dnia 8 czerwca 2018 r. Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że w celu zachowania dłuższego okresu przejściowego umożliwiającego dostosowanie systemów informatycznych, dotychczas stosowane komunikaty XML, zawierające informacje o przydzielonych numerach recept, komunikat RECD (na terenie województwa dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego) oraz komunikat XSZ (na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego) będą jeszcze obowiązywały do dnia 31 października 2018 r.

NFZ udostępnia jednocześnie poprawiony format komunikatu NR_REC, w którym dokonano zmiany w atrybucie ''xmlns''. Dokument publikowany jest w trybie śledzenia zmian, tak aby była widoczna wprowadzona zmiana.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum