NFZ: komunikat dla świadczeniodawców realizujących cytologię przesiewową

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2018 19:40

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 18.10.2017 r. NFZ informuje, że trwają prace integracyjne systemów SIMP z systemami dziedzinowymi OW NFZ w zakresie wymiany danych o zrealizowanych od października 2017 r. świadczeniach profilaktycznych w zakresie cytologii przesiewowej.

Jak podaje Departament Informatyki NFZ, integracja polegać będzie na przekazywaniu z systemu SIMP danych o zrealizowanych świadczeniach do systemu dziedzinowego właściwego OW NFZ. Na podstawie tych danych możliwe będzie uwzględnienie pozycji w ramach rachunku.

W związku z powyższym świadczeniodawcy w ramach umów PSZ oraz podmioty spoza PSZ realizujący świadczenia w zakresie 02.1450.101.02 Pobranie materiału z szyjki macicy do przesiewowego badania cytologicznego - zakres skojarzony z 02.1450.001.02 od dnia 5 lutego rozliczają się we właściwym OW NFZ.

Jednoczenie informujemy, że w systemie SIMP zablokowana została możliwość generacji rachunków za świadczenia cytologii przesiewowej zrealizowane od października 2017 r. w ramach umów PSZ oraz za świadczenia zrealizowane od 1 stycznia 2018 r. w ramach umów spoza PSZ .

Realizacja i zasady sprawozdawcze w ramach SIMP pozostaje na dotychczasowych zasadach.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum