NFZ: komunikat dla korzystających z Systemu Rozliczeń Uzdrowisk

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2018 19:25

Departament Informatyki NFZ opublikował komunikat dla świadczeniodawców korzystających z Systemu Rozliczeń Uzdrowisk oraz eksportujących dane z systemów zewnętrznych do Systemu Rozliczeń Uzdrowisk.

NFZ informuje, że 22 stycznia 2018 r. została udostępniona nowa wersja systemu SRU - v. 6.3.15, która wprowadza zmiany funkcjonalności w zakresie rozliczania kosztów dopłat do wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym.

W ramach zmiany przy wprowadzaniu pobytu na turnusie od 1 stycznia 2018 r. została udostępniona możliwość podania standardu zakwaterowania osób z dodatkowym uprawnieniem (osób pracujących przy azbeście oraz studentów, uczniów i osób niepełnosprawnych).

Informacje te muszą być przekazywane także w komunikacie SWU (''Informacje o świadczeniach udzielonych w ramach turnusu'') - w tym celu do formatu dodano atrybut ''standard-zakwaterowania''. Zaktualizowany format XML SWU w wersji 2.2 jest załącznikiem do komunikatu.

W okresie przejściowym trwającym do 28 lutego 2018 r. możliwe jest używanie obu wersji formatu (1.0 i 2.2). Po tym dniu komunikat SWU w wersji 1.0 przestanie być obsługiwany.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum