NFZ czeka na wnioski o przedłużenie okresu rozliczeniowego. Placówki mają czas do 30 czerwca

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP11 czerwca 2021 14:25

Wojewódzkie oddziały NFZ czekają na wnioski o przedłużenie okresu rozliczeniowego za rok 2020. Termin upływa 30 czerwca.

Wojewódzkie oddziały NFZ mają jeszcze szansę na przedłużenie okresu rozliczeniowego. Fot. Shutterstock
  • Placówki medyczne, które do tej pory nie rozliczyły się z NFZ za 2020 rok, mają jeszcze szansę na złożenie wniosku o przedłużenie terminu
  • 30 czerwca upływa ostateczny termin składania wniosków
  • Po akceptacji wniosku, placówki będą miały szansę na rozliczenie do 31 grudnia 2021 roku

NFZ przypomina, że wnioski mogą składać placówki medyczne, które w okresie obowiązywania obostrzeń związanych z COVID-19, nie mogły w pełni zrealizować świadczeń objętych umową.

Dodatkowy czas rozliczenia

Po złożeniu i akceptacji wniosku okres rozliczeniowy zostanie przedłużony do 31 grudnia 2021 roku.

Przedłużenie okresu rozliczeniowego dotyczy umów zawartych na 2020 rok, dla których okres rozliczeniowy został poprzednio przedłużony do 30 czerwca 2021 roku. Przedłużenie okresu rozliczeniowego dotyczy całej umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (wszystkich zakresów świadczeń).

Co wchodzi w zakres przedłużenia?

Rodzaje świadczeń, w których możliwe jest przedłużenie okresu rozliczeniowego: ambulatoryjna opieka specjalistyczna, leczenie szpitalne, opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, rehabilitacja lecznicza, leczenie stomatologiczne, lecznictwo uzdrowiskowe, profilaktyczne programy zdrowotne, świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze oraz opieka paliatywna i hospicyjna.

Przedłużenie okresu rozliczeniowego następuje na wniosek świadczeniodawcy do dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ. Wniosek należy złożyć do 30 czerwca 2021 roku, elektroniczne przez Portal Świadczeniodawcy/SZOI. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum