NFZ: będą szkolenia dla rejestratorek

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 września 2009 11:12

Słabym ogniwem w relacjach pacjent-lekarz są rejestratorki - stwierdził NFZ. Dlatego osoby rejestrujące chorych w placówkach medycznych będą uczestniczyły w specjalnych szkoleniach.

NFZ:  będą szkolenia dla rejestratorek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Po licznych skargach z całego kraju na rejestratorki, NFZ postanowił zmienić istniejący stan rzeczy. Urzędnicy przygotowali "Vademecum", z którego rejestratorki mają się dowiedzieć, jak modelowo powinna wyglądać obsługa pacjenta, kto może skorzystać z programu profilaktycznego, dla kogo jest sanatorium, co to jest stan nagły i zagrożenie życia.

„W punkcie rejestracji, poza możliwością zapisania się do lekarza, pacjent powinien uzyskać kompletną informację dotyczącą: świadczeń dostępnych w placówce, czasu oczekiwania, form i terminów zapisu do lekarza, wymaganych dokumentów i skierowań potrzebnych do przyjęcia, wyników badań niezbędnych podczas wizyty, miejsca wykonywania zleconych przez lekarza badań diagnostycznych, zasad udostępniania dokumentacji medycznej, organizacji pracy przychodni” – można przeczytać w "Vademecum".

– We wrześniu zorganizujemy spotkanie i będziemy namawiać dyrektorów placówek, żeby zapoznali pracowników z "Vademecum". Publikacja jest dostępna w wersji elektronicznej, na stronie internetowej Centrali Funduszu- mówi Barbara Nawrocka, rzecznik Kujawsko-Pomorskiego OW NFZ w Bydgoszczy.

Spotkania z dyrektorami warszawskich przychodni ma już za sobą Wanda Pawłowicz, rzecznik Mazowieckiego OW NFZ, która twierdzi, że wszyscy dyrektorzy byli zainteresowani szkoleniami. Rejestracja to przecież wizytówka szpitala czy przychodni.

Krzysztof Tadrzak, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Warmińskiego w Bydgoszczy, zapowiada, że nie będzie czekać na szkolenie NFZ.

– Zamierzam wynająć firmę PR, która przeprowadzi warsztaty z komunikacji interpersonalnej dla recepcjonistek. W tych pracowników warto inwestować, bo od nich zależy, jak będziemy postrzegani przez pacjentów i czy wrócą do nas następnym razem – stwierdza Tadrzak.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze