NFZ: DSK w Lublinie ma pieniądze na bieżące świadczenia

Autor: mmLublin, KR/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2011 18:29

Rodzice małych pacjentów zgłaszają, że w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie nie sposób zapisać się w terminie do końca br. na wizytę w poradniach specjalistycznych. Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zaprzecza.

NFZ: DSK w Lublinie ma pieniądze na bieżące świadczenia

Jak podaje portal mmlublin.pl, w szpitalu brakuje już wolnych terminów na wizytę u kardiologa i nefrologa do końca roku. Rodzice małych pacjentów są informowani, że kontrakt na 2011 r. już się wyczerpał.

Lubelski OW NFZ zapewnia, że na II półrocze br. Fundusz zakontraktował w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie świadczenia w zakresie poradni kardiologicznej na kwotę 153,8 tys. zł, natomiast w zakresie poradni nefrologicznej na kwotę 23,3 tys. zł.

- Aktualnie DSK sprawozdaje kolejkę oczekujących w zakresie kardiologii - 87 osób, a w zakresie nefrologii - 85 osób, natomiast zawarte kontrakty pozwalają, według naszych szacunków, na udzielenie w II półroczu odpowiednio 3000 porad kardiologicznych i 470 porad nefrologicznych. Zakontraktowane wartości umożliwiają bieżące realizowanie świadczeń w wyżej wymienionych zakresach - informuje portal rynekzdrowia.pl Andrzej Kowalik, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych Lubelskiego OW NFZ.

Dyrektor Kowalik podkreśla przy tym, że niezależnie od tego płatnik nie wyklucza możliwości renegocjacji kontraktu z DSK w późniejszym okresie, po przeanalizowaniu rzeczywistego wykonania świadczeń za okres III kwartału br.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum