NFZ: 59 mln zł dla Mazowsza w ramach rozliczeń migracyjnych za 2012 r.

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2013 14:01

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ poinformował w środę (7 sierpnia), że po rozliczeniach migracyjnych za 2012 r. Fundusz na Mazowszu będzie dysponował kwotą 59 mln zł, będzie zatem w stanie sfinansować świadczenia wykonane przez świadczeniodawców w ub.r. ponad limit w umowach w rodzajach: leczenie szpitalne, świadczenia odrębnie kontraktowane.

NFZ: 59 mln zł dla Mazowsza w ramach rozliczeń migracyjnych za 2012 r.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mazowiecki OW NFZ w całości pokryje koszty poniesione przez szpitale z tytułu procedur nielimitowanych, substancji czynnych w programach terapeutycznych, programów terapeutycznych i leków w lekowych programach lekowych.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w zakresach leczenie szpitalne oraz świadczenia zdrowotne odrębnie kontraktowane, NFZ planuje zapłacić świadczeniodawcom 70 proc. za wszystkie świadczenia oznaczone w 2012 r. jako ratujące życie.

Ponadto NFZ zamierza zapłacić świadczeniodawcom 60 proc. za wszystkie świadczenia niesfinasowane w następujących zakresach świadczeń (powszechnie uznawanych za ratujące życie): chemioterapia, onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna, świadczenia w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgia naczyniowa (zaopatrzenie tętniaka aorty), neurologia (leczenie udarów), hemodializoterapia.

Ponadto Mazowiecki OW NFZ chce zapłacić świadczeniodawcom 60 proc. za świadczenia związane z leczeniem dzieci. 

Świadczeniodawcy podpisujący ugodę z NFZ nie będą musieli zrzekać się roszczeń we wszystkich zakresach - będzie to wymagane jedynie w zakresach objętych ugodą.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum