Myszków: szpitalem powiatowym ma kierować były dyrektor CSK MSWiA

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2020 11:32

Na początku czerwca br. starostwo powiatowe w Myszkowie (Śląskie) ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ Myszków. Wpłynęły cztery oferty. Po przesłuchaniu kandydatów komisja jednogłośnie wskazała na dra Marcina Maruszewskiego, który zarządzał wcześniej Centralnym Szpitalem Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Myszków: szpitalem powiatowym ma kierować były dyrektor CSK MSWiA
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Dr Marcin Maruszewski jest kardiochirurgiem, biegłym sądowym. Ma ponad 20-letnie doświadczenie kliniczne w krajowych i zagranicznych ośrodkach medycznych. Obecnie mieszka w Gliwicach i pracuje w tamtejszym szpitalu miejskim.

O lekarzu zrobiło się głośno, gdy we wrześniu 2019 r. szef MSWiA zdecydował o zwolnieniu Maruszewskiego ze stanowiska. "Wzbudziło to zdziwienie i spekulacje w środowisku, zwłaszcza że dyr. Maruszewski był chwalony za kierowanie resortową placówką. Był m.in jednym z gorących orędowników e-zwolnień – szpital pod jego kierownictwem wdrożył je jako pierwszy. W podziękowaniu za zaangażowanie w popularyzację elektronicznych zwolnień lekarskich, współpracę przy projektowaniu rozwiązań dla lekarzy i pracodawców oraz za wsparcie ZUS w komunikacji o projekcie - prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, przyznała Maruszewskiemu specjalną nagrodę" - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Część personelu szpitala MSWiA wiązała odwołanie dyrektora ze śmiercią w tej placówce ojca urzędującego premiera, Kornela Morawieckiego. Biuro prasowe MSWiA podkreślało jednak, że decyzja o odwołaniu została podjęta wcześniej.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum