Myślenice: ubyło niepełnosprawnych?

Autor: Dziennik Polski /Rynek Zdrowia • • 05 marca 2014 10:59

Na rehabilitację osób niepełnosprawnych powiat myślenicki otrzymał z PFRON o ponad 200 tys. zł mniej niż w ubiegłym roku. Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że liczba niepełnosprawnych w regionie zmniejszyła się aż o dwie trzecie. Jak to możliwe?

Myślenice: ubyło niepełnosprawnych?

Starostwo oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zauważyło, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął, iż niepełnosprawni stanowią 7,6 proc. ogółu mieszkańców. Tymczasem jeszcze w ub.r. i kilka lat wcześniej wskaźnik ten wynosił 22,4 proc. - informuje Dziennik Polski.

Piotr Gofroń, dyrektor PCPR w Myślenicach twierdzi, że po liczbie wniosków o dofinansowanie nie widać, aby w powiecie ubyło osób niepełnosprawnych. Najwyraźniej tak nie jest, natomiast pieniędzy ma być w br. znacznie mniej. W sumie chodzi o pulę wynoszącą ponad 2 mln zł. To o 216 tys. zł mniej niż w ub.r., co oznacza istotne cięcia wydatków.

PFRON informuje, że do 2013 r. otrzymywał z GUS-u dane pochodzące ze spisu powszechnego w 2002 r. Natomiast w br. GUS dostarczył dane ze spisu z 2011 r., dlatego mogły wystąpić różnice we wskaźniku osób niepełnosprawnych w poszczególnych regionach. Nie zmieniły się jednak wyliczenia, według których określane są kwoty dla poszczególnych samorządów.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum