Myślenice: starostwo przekonuje gminy do wsparcia remontu szpitala

Autor: Dziennik Polski, RR/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2011 16:57

SP ZOZ w Myślenicach (woj. małopolskie) chce kosztem 6 mln zł wyremontować blok operacyjny. Żeby zdobyć pieniądze, przedstawiciele starostwa wraz z dyrektorem szpitala jeżdżą po gminach i namawiają radnych do zgody na współfinansowanie inwestycji.

Myślenice: starostwo przekonuje gminy do wsparcia remontu szpitala

– To inwestycja potrzebna wszystkim mieszkańcom powiatu – mówi w Dzienniku Polskim wicestarosta Tomasz Suś, który ostatnio był gościem na sesji Rady Miejskiej w Dobczycach. Nie ukrywa, że chciałby jeszcze wyremontować oddział pediatryczny szpitala. Potrzeba na to od 800 tysięcy do miliona złotych.

Starostwo nie ma takich pieniędzy, gminy też niebogate. Nie mówią jednak „nie”. Tym bardziej, że argumenty nie ograniczają się do słownych wystąpień. Są przedstawiane za pomocą pokazu multimedialnego, który obrazuje dokonania powiatu i myślenickich gmin w opiece zdrowotnej.

– Akcja wizyt w gminach rozpoczęła w ubiegłym tygodniu. Do tej pory starostowie byli w Dobczycach, Tokarni, Pcimiu i Wiśniowej. Będą we wszystkich dziewięciu gminach powiatu – powiedziała portalowi rynekzdrowai.pl Małgorzata Stączek z wydziału edukacji, kultury i sportu Starostwa Powiatowego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum