Morąg: stowarzyszenie wspiera szpital

Autor: wm.pl/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2010 13:56

Stowarzyszenie "Przyjaciel Szpitala - Esculap" w Morągu przekazało 134 tysiące złotych dla tamtejszego SPZOZ-u.

Dzięki temu zostały zakupione urządzenia i aparatura medyczna. Ostatnim zakupem stowarzyszenia za ponad 15 tysięcy złotych była pompa infuzyjna służąca do precyzyjnego dawkowania leków, aparat EKG dla izby przyjęć i działu pomocy doraźnej oraz specjalistyczny wózek do transportu pacjentów.

– Podsumowując wieloletnią działalność, stowarzyszenie może pochwalić się różnorodną aktywnością na rzecz szpitala i lokalnej społeczności – mówi Ewa Michałowska, dyrektor morąskiego szpitala i jeszcze do niedawna prezes stowarzyszenia.

Członkowie stowarzyszenia zdobywali fundusze podczas różnorodnych akcji charytatywnych. Przeprowadzili wiele akcji profilaktycznych mających na celu zapobieganie chorobom nowotworowym i układu krążenia, tj. badanie poziomu cukru we krwi, cholesterolu, pomiary ciśnienia tętniczego.

– Dziękuję wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy w ciągu ośmioletniej działalności stowarzyszenia okazali pomoc i zrozumienie dla trudnej sytuacji służby zdrowia i którym los morąskiego szpitala nie był obojętny – podsumowuje Ewa Michałowska.

Więcej:www.zdrowie.wm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum