Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia | 23-04-2015 19:07

Mogilno: najpierw dzierżawa szpitala, potem jego rozbudowa

Starosta powiatu mogileńskiego, Tomasz Barczak wraca do pomysłu wydzierżawienia szpitala. W poprzedniej kadencji na dzierżawę lecznicy nie zgodzili się radni, pomysł upadł. Wrócił w styczniu, kiedy zarząd dostał najnowszy bilans finansowym lecznicy. Jej dług sięga 8 mln zł.

Zarząd powiatu zaproponował radnym zmiany w budżecie, aby przeznaczyć 50 tys. zł. na wynajęcie firmy, która pomoże wybrać operatora dla szpitala. Zmiana na przeszła większością głosów koalicji.

Wybór operatora placówki odbędzie się w przetargu. Starosta ma nadzieję, że firmy które w przeszłości były zainteresowane dzierżawą lecznicy, teraz staną do przetargu.

Mogileńskich radnych opozycyjnych z kolei interesuje, kiedy faktycznie zacznie się, zapowiadana przed wyborami, rozbudowa lecznicy. Niedawno zapowiadano, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, który ma wyłonić firmę, aby zaprojektowała i wybudowała nową część lecznicy. 

Teraz starosta twierdzi, że najpierw trzeba wybrać operatora. Dopiero po tym zapadnie decyzja, czy rozbudową zajmie się starostwo, czy też operator.

Więcej: www.pomorska.pl