Mława: wstrzymano pracę SOR, jeden z pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 15:21

W SPZOZ w Mławie (Mazowieckie) czasowo wstrzymano pracę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), po tym jak w nocy z czwartku na piątek zgłosił się tam pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto inne osoby, które w tym czasie przebywały na SOR.

Fot. archiwum

- Czasowo wstrzymaliśmy pracę SOR. Czekamy na wyniki badań pacjenta, który zgłosił się tam w nocy. Musieliśmy poddać kwarantannie trzech innych pacjentów i kilka osób z personelu, które w tym czasie miały dyżur - powiedział w piątek (20 marca) dyrektor mławskiego szpitala Waldemar Rybak.

Przyznał, iż na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy SOR placówki wznowi pracę. - Na razie pacjentów w nagłych przypadkach, którzy dotychczas trafiali na SOR, przyjmujemy w ciągu dnia w poradni nocnej pomocy. Funkcjonuje to w trochę ograniczonym zakresie, ale nie odmawiamy porad pacjentom - podkreślił dyrektor szpitala SPZOZ w Mławie.

Wyjaśnił, że pacjent, który w nocy trafił na tamtejszy SOR został, zgodnie z procedurami, przewieziony do oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Ciechanowie. - Wezwaliśmy specjalistyczną karetkę. I tu muszę pochwalić, że odbyło się to bardzo sprawnie. Karetka przyjechała po pacjenta dosyć szybko, właściwie wyposażona z personelem właściwie zabezpieczonym - zaznaczył Rybak.

Jak podała w piątek po południu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mławie, z uwagi na sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem, nadzorem epidemiologicznym objęte są tam aktualnie 83 osoby, a kwarantanną domową 67 osób; jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19.

Michał Budkiewicz (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum