Mława: szpital ma problemy finansowe i plan naprawczy

Autor: naszamława.pl/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2019 11:49

Jak informował na sesji rady powiatu mławskiego Waldemar Rybak, dyrektor SPZOZ w Mławie, szpital ma problemy z pełnym realizowaniem zobowiązań. To efekt w głównej mierze ubiegłorocznej straty finansowej placówki. Jak podkreślał, niezmiernie ważne jest ustabilizowanie sytuacji finansowej i niepogarszanie płynności finansowej szpitala.

Mława: szpital ma problemy finansowe i plan naprawczy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyrektor przedstawił radnym powiatowym plan poprawy sytuacji szpitala. Część działań dotyczy kwestii księgowych i obecnych umów z NFZ. Zakładany jest m.in. wzrost wzrost wycen świadczeń zakontraktowanych i już dziś udzielanych, w tym badań specjalistycznych czy opieki paliatywnej.

Inne propozycje zmierzające do poprawy sytuacji placówki to zawarcie nowych kontraktów, takich jak m.in. na poradnię diabetologiczną, która ma ruszyć w mławskim szpitalu 2 września.

Inne, już podjęte przez dyrektora działania polegały na sprawdzeniu procedur dokonywania zakupów. Od 1 sierpnia wdrożono nowy regulamin regulujący ten proces. Ponadto wprowadzono bieżące monitorowanie wykonania kontraktów.

Więcej: naszamlawa.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze