naszamlawa.pl/Rynek Zdrowia | 20-03-2019 09:55

Mława: nowy dyrektor szpitala walczy o utrzymanie unijnej dotacji

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zażądała od SP ZOZ Szpitala w Mławie zwrotu ponad 700 tys. zł z odsetkami, zarzucając placówce naruszenie zasady zachowania konkurencyjności w postępowaniu przetargowym na informatyzację SP ZOZ w Mławie.

Fot. archiwum

Jednostka odpowiedzialna za zgodne z prawem wykorzystanie środków pochodzących z Unii Europejskiej do takich wniosków doszła po styczniowej kontroli w placówce.

Nowy dyrektor SP ZOZ Waldemar Rybak, który zarządza placówką od 1 marca 2019 r. już złożył odwołanie w tej sprawie. Uważa on, że jego argumenty są przekonujące na tyle, że powinny zostać uznane przez MJWPU.

W odwołaniu wyjaśnił, że szpital postawił rygorystyczne warunki dla firm, które miały wziąć udział w postępowaniu ponieważ zarządzającym placówką zależało na profesjonalnym wykonaniu prac a nie na ograniczeniu rynku. Dodatkowo zainteresowane firmy zadawały w postępowaniu pytania, dotyczące obniżenia kryteriów w pewnych obszarach. Uzyskały odpowiedź twierdzącą. Zleceniodawca przyznał, że jest to dopuszczalne na tyle, na ile można.

Zarządzający placówką wierzy w pozytywne rozstrzygnięcie sprawy, Jeśli jednak tak się nie stanie zapowiada, że pójdzie do sądu, bo szpital nie może sobie pozwolić na utratę 700 tys. zł.

Więcej: naszamlawa.pl