×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ministerstwo Zdrowia ws. Krajowej Sieci Onkologicznej. 16 marca szczegóły dla pacjentów

Autor: oprac. KM • Źródło: Ministerstwo Zdrowia16 marca 2023 05:00

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało konferencję w sprawie Krajowej Sieci Onkologicznej i możliwości, jakie oferuje pacjentom ten nowy model zarządzania opieką w leczeniu nowotworów. Spotkanie zaplanowano 16 marca w centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia ws. Krajowej Sieci Onkologicznej. 16 marca szczegóły dla pacjentów
Ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej wprowadzi kompleksowy i zintegrowany model opieki, zapewniający diagnostykę i leczenie na najwyższym poziomie. Fot. Shutterstock
  • Departament Oceny Inwestycji Ministerstwa Zdrowia poinformował o konferencji w związku z Krajową Siecią Onkologiczną
  • Spotkanie ma umożliwić jak największemu gronu pacjentów uzyskanie szczegółowych informacji na temat możliwości oferowanych przez nowy model zarządzania opieką onkologiczną
  • Zaplanowano je 16 marca w auli mieszczącej się w warszawskiej centrali Narodowego Funduszu Zdrowia przy ulicy Rakowieckiej 26/30

Konferencja poświęcona Krajowej Sieci Onkologicznej już 16 marca

Departament Oceny Inwestycji Ministerstwa Zdrowia poinformował o konferencji, która odbędzie się 16 września w warszawskiej siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia przy ul. Rakowieckiej, a która dotyczy Krajowej Sieci Onkologicznej. Dzięki konferencji pacjenci będą mogli uzyskać "szczegółowe informacje na temat możliwości oferowanych przez nowy model zarządzania opieką onkologiczną".

Zapisy na udział w stacjonarnej formie konferencji prowadzi Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych –  by zgłosić swój udział należy skontaktować się z Fundacją telefonicznie: +48 780 488 600 lub drogą e-mailową: info@pkpo.pl.

W spotkaniu będzie można również uczestniczyć zdalnie za pośrednictwem strony: www.krajowasieconkologiczna.pl 

Plusami KSO, jakie wymienia resort zdrowia, są: krótszy czas oczekiwania na pierwszą konsultację lekarską, szybkie rozpoczęcie terapii i wsparcie koordynatora w trakcie całego procesu leczenia. Jednak, jak zapewnia MZ, "pakiet zmian wprowadzanych w ramach Krajowej Sieci Onkologicznej jest znacznie szerszy".

KSO już niedługo wejdzie w życie

- Co roku około 170 tysięcy mieszkańców naszego kraju dowiaduje się, że wykryto u nich chorobę nowotworową. Przekazywana przez lekarza informacja budzi u pacjentów mnóstwo obaw i wątpliwości i często wywołuje negatywne skojarzenia - zauważa Ministerstwo Zdrowia.

- Warto jednak pamiętać o tym, że rak zdiagnozowany w początkowej fazie rozwoju to szansa na szybkie rozpoczęcie skutecznej terapii i powrót do zdrowia. Tym bardziej, że już wkrótce wejdzie w życie ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej wprowadzająca kompleksowy i zintegrowany model opieki, zapewniający diagnostykę i leczenie na najwyższym poziomie - napomina resort.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze