Ministerstwo Skarbu rozpocznie negocjacje ws. prywatyzacji uzdrowisk

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2010 13:51

Wiceminister skarbu Joanna Schmid poinformowała agencję, że resort skarbu rozpocznie w czwartek (27 maja) negocjacje z inwestorami w sprawie kupna akcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich oraz uzdrowiska "Połczyn" w Połczynie Zdroju.

Z prywatyzacyjnej oferty wyłączonych jest kilka uzdrowisk, m.in. Ciechocinek.

Do MSP wpłynęły trzy oferty wiążące na zakup Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich. To największy w kraju kompleks uzdrowiskowy, położony w województwie dolnośląskim. Oferty złożyli: Zespół Uzdrowisk Polskich - Polanica Zdrój SA, Dopico sp. z o.o. w Warszawie oraz KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych we Wrocławiu. T

Ten ostatni inwestor przekazał również do MSP ofertę wiążącą w sprawie kupna Uzdrowiska "Połczyn" w Połczynie Zdroju.

Minister Schmid poinformowała, że resort skarbu rozpocznie w przyszłym tygodniu także negocjacje z potencjalnymi inwestorami w sprawie kupna akcji uzdrowisk: Świeradów-Czerniawa w Świeradowie Zdroju, Cieplice w Jeleniej Górze, w Ustroniu oraz "Solanki" w Inowrocławiu.

– Do końca czerwca planujemy zamknąć proces negocjacji z potencjalnymi inwestorami w tej sprawie – powiedziała wiceminister skarbu, podkreślając, że resort chce zakończyć prywatyzację wymienianych wcześniej uzdrowisk w trzecim kwartale.

MSP prowadzi obecnie prywatyzację z udziałem inwestorów wobec 10 spółek uzdrowiskowych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum