Minister zdrowia spotka się z młodymi lekarzami, ma "wyraźną ofertę"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 września 2017 11:02

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że w czwartek (28 września) spotka się z młodymi lekarzami i przedstawi im bardzo "wyraźną" ofertę. Dodał, że resort otrzymał środki na wsparcie 6 specjalizacji, w których jest największe zapotrzebowanie na młodych lekarzy.

Minister zdrowia spotka się z młodymi lekarzami, ma "wyraźną ofertę"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na 2 października lekarze rezydenci zapowiadają strajk głodowy w proteście przeciwko - jak mówią - swoim głodowym pensjom.

Radziwiłł pytany w radiowej Trójce, czy ten protest jest słuszny, powiedział, że problemów, które stoją przed młodymi lekarzami jest bardzo dużo. - Bardzo intensywnie pracujemy nad rozwiązaniem wielu z nich, (...) także we współpracy z tym środowiskiem młodych lekarzy - mówił.

- Jesteśmy w przededniu kończenia prac nad nowelizacją ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty w części dotyczącej ich kształcenia specjalizacyjnego (...) i można powiedzieć, że wychodzimy w tym projekcie naprzeciw większości postulatów zgłaszanych przez to środowisko - mówił szef MZ.

Jego zdaniem należy stworzyć bardziej przyjazny system specjalizacji młodych lekarzy. - Tak, żeby był lepszy dostęp do zdobywania specjalizacji, a także, żeby sam system zdobywania specjalizacji był bardziej przyjazny - wyjaśnił Radziwiłł.

Poinformował, że w czwartek spotka się ze środowiskami młodych lekarzy i rezydentów. - Moja oferta będzie bardzo wyraźna - podkreślił. - Decyzją rządu sprzed dwóch dni mam zdecydowanie więcej środków na - można powiedzieć - podwyżki dla rezydentów w przyszłym roku, ale będą to środki dedykowane tylko niektórym specjalnościom - zaznaczył. Wyjaśnił, że środki te będą przekazane na wsparcie sześciu specjalizacji m.in. chirurgii, pediatrii czy medycyny rodzinnej i ratunkowej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze