PAP/Rynek Zdrowia | 04-01-2017 08:29

Minister zdrowia otrzymał jedną spółkę Skarbu Państwa

432 spółki Skarbu Państwa znalazły się na liście podmiotów, którymi będą zarządzać ministrowie - przewiduje rozporządzenie rządu, które we wtorek (3 stycznia) weszło w życie. Ministrowi zdrowia powierzona zostanie jedynie jedna spółka - Specjalistyczne Centrum Medyczne z siedzibą w Polanicy-Zdroju.

Minister zdrowia otrzymał jedną spółkę Skarbu Państwa. Fot. PTWP

Rząd przyjął we wtorek rozporządzenie w sprawie wykazu spółek, w których prawa z akcji Skarbu Państwa wykonują inni niż premier członkowie rządu, czy jego pełnomocnicy. Wieczorem zostało ono opublikowane w Dzienniku Ustaw i weszło w życie. Rozporządzenie zakłada przekazanie zarządzania nad poszczególnymi spółkami do resortów. Na liście znalazły się 432 spółki.

Minister zdrowia obejmie tylko jedną spółkę - Specjalistyczne Centrum Medyczne z siedzibą w Polanicy-Zdroju.

W niedzielę weszły w życie przepisy likwidujące Ministerstwo Skarbu Państwa, co jest zgodne z zapowiedziami premier Beaty Szydło. Chodzi o dwie ustawy: o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz przepisy wprowadzające ustawę o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Rolę koordynatora polityki właścicielskiej będzie pełnił prezes Rady Ministrów. Jak poinformował we wtorek Kowalczyk, proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa ma być zakończony do 31 marca.