Minister odwołał dyrektor oddziału NFZ na Pomorzu

Autor: Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2016 10:09

Oficjalnie o odwołaniu dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Małgorzaty Paszkowicz Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piśmie, jakie nadeszło do siedziby oddziału w piątek (29 kwietnia).

Małgorzata Paszkowicz. Fot. PTWP

O tym, że minister zdrowia zamierza odwołać dyrektor Małgorzaty Paszkowicz wiadomo było od połowy kwietnia, gdy wysłał do Rady oddziału NFZ wniosek o opinię w tej sprawie. Z uzasadnienia wynikało, że szef resort nie ma do niej zaufania w zakresie zarządzania oddziałem.

Rada Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ jednogłośnie sprzeciwiła się odwołaniu dyrektor, ale jej opinia nie została wzięta pod uwagę w ministerstwie.

- Nie ukrywam, że wszyscy się spodziewaliśmy tej decyzji, co nie zmienia faktu, że dyrektor była merytoryczna i otwarta na komunikację - mówi Gazecie Wyborczej odpowiedzialna za zdrowie na Pomorzu wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń.

Nie tylko wicemarszałek ma takie zdanie o odwołanej dyrektor. Według Jana Tumasza, przewodniczącego Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia dyrektor Paszkowicz była - jak powiedział GW - "jedną z niewielu osób pełniących funkcję dyrektora oddziału, która rzeczywiście rozmawiała ze świadczeniodawcami".

Zdaniem Romana Budzińskiego, prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku Paszkowicz "odbierana jest przez środowisko lekarskie jako najlepszy dyrektor pomorskiego oddziału NFZ od lat".

Małgorzata Paszkowicz funkcję dyrektora Pomorskiego Wojewódzkiego Oddziału NFZ pełniła od listopada 2014 roku. Wcześniej - od 2011 roku - pełniła funkcję zastępcy dyrektora tego oddziału.

Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum