Minister Niedzielski: będziemy realizować programy nawet bez środków z KPO

Autor: • Źródło: PAP23 października 2022 17:55

Programy na rzecz zdrowia, które miały być finansowane w ramach środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), będziemy systematycznie realizować, niezależnie od dostępności środków europejskich – zapewnił w piątek w Katowicach minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Niedzielski: będziemy realizować programy nawet bez środków z KPO
Minister Niedzielski zapewnia, że projekty na rzecz zdrowia z KPO będą realizowane niezależnie od środków z UE. Fot. PAP/Tomasz Wiktor
  • Jak przekazał na konferencji prasowej minister Niedzielski, działania w obszarze zdrowia które zostały zaplanowane w ramach KPO będą realizowane niezależnie od dostępności środków unijnych
  • Na realizację tych przedsięwzięć będą podpisywane umowy z PFR
  • Polski Fundusz Rozwoju to polska spółka akcyjna należąca do Skarbu Państwa, oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego i osób prywatnych

Minister Niedzielski: będziemy realizować programy nawet bez środków z KPO

- Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że jeśli chodzi o zagadnienia, które zostały przewidziane do finansowania w ramach tych środków, to tak jak w innych resortach planujemy systematycznie, niezależnie od dostępności środków europejskich, te programy realizować - powiedział minister podczas konferencji prasowej w odpowiedzi na pytanie, z ilu programów i na jaką sumę resort być może będzie musiał zrezygnować, jeśli Polska nie otrzyma pieniędzy z Unii Europejskiej.

- Tak jak państwo wiecie, że w przypadku innych resortów - mówimy tu o edukacji, o drogach - są podpisywane specjalne umowy z PFR na środki, które to będą finansowały, my również w ramach tego samego rozwiązania będziemy działali - dodał.

Finansowanie z Polskiego Funduszu Rozwoju

Polski Fundusz Rozwoju to polska spółka akcyjna należąca do Skarbu Państwa, oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego i osób prywatnych.

Polska ma otrzymać w ramach KPO 24 mld euro dotacji i 12 mld euro pożyczek z unijnego funduszu na odbudowę gospodarczą po pandemii. Komisja Europejska stoi jednak na stanowisku, że aby otrzymać te pieniądze, Polska musi wywiązać się ze zobowiązań podjętych w celu zreformowania systemu środków dyscyplinarnych w sądownictwie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum