Minister Kopacz dziwi się krytyce planu B

Autor: Radio Lublin, JJ/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2009 11:24

W studio Radia Lublin odbyła się dzisiaj (20 kwietnia) debata z udziałem minister Ewy Kopacz na temat rządowego programu

Na słowa krytyki rządowego programu, których nie szczędzili szefowej resortu dyrektorzy lubelskich szpitali -  odpowiadała -... że innego wyjścia dzisiaj nie ma, bo czasy bezwarunkowego oddłużania szpitali minęły bezpowrotnie.

– Skończyliśmy bezwarunkową akcję pod tytułem - oddłużamy polskie szpitale – powiedziała Ewa Kopacz. – Robiliśmy to w przeszłości kilkukrotnie i na to wydaliśmy ponad 20 mld złotych z kieszeni podatników. Dzisiaj, żeby otrzymać pomoc z budżetu państwa, zresztą bardzo wymierną, i określoną na poziomie 2,7 mld, trzeba zrealizować konkretne działania uzdrawiające sytuacje w szpitalach - mówiła minister.

Kopacz podkreśliła, że wszystkie przygotowywane programy restrukturyzacyjne, przekształceniowe przez szpitale, będą szczegółowo sprawdzane i ocenianie. Tylko spełnienie wszystkich warunków, zgodnych z wymogami ministerstwa pozwoli na otrzymanie rządowych środków.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum