Miliony z funduszy europejskich dla polskich szpitali

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2019 11:25

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Sławomir Gadomski podpisał umowy na zakup nowoczesnego sprzętu i modernizację szpitalnych pomieszczeń na łączną kwotę dofinansowania w wysokości ponad 36 mln zł.

Miliony z funduszy europejskich dla polskich szpitali
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kolejne szpitale zyskały dofinansowanie w ramach funduszy europejskich i środków Ministerstwa Zdrowia.

Dzięki dofinansowaniu zostanie przeprowadzona przebudowa pomieszczeń w budynku Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Modernizacja obejmie aż 506 m kw. między innymi: dwie sale operacyjne, salę wybudzeń, a także konieczną wymianę instalacji sanitarnych i gazów medycznych. Na ten cel szpital pozyskał 6 mln zł.

Projektem z dofinansowaniem w wysokości ponad 21 mln zł jest Wsparcie oddziałów o charakterze zabiegowym i zachowawczym oraz pracowni diagnostycznych ponadregionalnego szpitala pediatrycznego Instytutu "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka". Cel tego projektu to poprawa dostępności pacjentów pediatrycznych z całego kraju do kompleksowego leczenia. W zakres prac wchodzi remont pomieszczeń, a także zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

Pomorski Ośrodek Transplantacji Płuc w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku pozyskał 2 mln zł na zakup specjalistycznego wyposażenia Kliniki Kardiochirurgii, w ramach której funkcjonuje Pomorski Ośrodek Transplantacji Płuc. 

Czwarta z obecnie zawartych umów z wykorzystaniem środków unijnych i ministerstwa dotyczy zakupu tomografu dla Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. 

Umowy na modernizację kolejnych szpitali i zakup nowoczesnego sprzętu zostaną podpisane jeszcze w tym tygodniu.

Więcej: zdrowie.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze