Mielec: w szpitalu przybywa specjalistów

Autor: ADU/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2010 09:55

W Szpitalu Powiatowym specjalistami zostało 5 jego lekarzy przez co oddziały są coraz silniejsze, a to bardzo ważna wiadomość dla pacjentów.

Ortopedzi, od niedawna specjaliści...

Dwóch lekarzy oddziału ginekologiczno-położniczego: Piotr Kokot i Jerzy Gruszecki, zdali egzamin kilka miesięcy temu. Nowymi możliwościami zawodowymi dysponują lekarze z Oddziału Ortopedycznego: Paweł Tyniec i Rafał Garlewicz. W jednej z poprzednich sesji egzamin specjalizacyjny pomyślnie zdała Magdalena Łopuszyńska, lekarka z tego samego oddziału.

– Oddział urazowo-ortopedyczny istnieje 9 lat. W tym czasie dopracowaliśmy się czterech nowych specjalistów. Przy otwarciu było ich trzech, łącznie ze mną – wyjaśnia Mirosław Midura, ordynator ortopedii. – Teraz więc nasz oddział jest jednym z mocniejszych tego typu w województwie, tym bardziej, że nasi lekarze zdali egzaminy specjalizacyjne z bardzo wysokimi ocenami, jednymi z najwyższych w Polsce. To się wprost przekłada na korzyści pacjentów, którzy są pod opieką samodzielnych, świetnie wyszkolonych lekarzy. Podnosimy standardy, a pacjenci czują się bezpieczniejsi...
 
Od kilku dni specjalistą jest już także lekarka z oddziału neurologicznego, Marzena Ura. Ordynator tego oddziału, Irena Mościcka, uważa, że choć specjalizacja nie zmieniła wiele, bo doktor Ura, tak jak wcześniej, jest w pracy solidna i oddana pacjentom, to na pewno inaczej podchodzi do pracy. Sami lekarze przyznają, że dziś pacjenci zwracają uwagę na kwalifikacje lekarza.

Dyrektor Leszek Kołacz podkreśla, że cieszy się z każdego nowego specjalisty w szpitalu.

– Nasza siła opiera się głównie na trzech czynnikach: kadrze, sprzęcie i bazie. Każdy z nich jest niezwykle istotny. Zdaję sobie sprawę, że możemy kupować cuda techniki, remontować i rozbudowywać obiekt, ale nic nam to nie da, jeśli nasi medycy nie będą świetnie wyszkoleni. Specjalizacje wiążą się z podnoszeniem poziomu usług, ale także z tym, że pacjent ma pewność, iż leczą go ludzie dysponujący najnowszą wiedzą, znający wszystkie możliwości, jakie może mu w danym momencie zaoferować medycyna...

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum