Mielec: szpital powiatowy bez dyrektora

Autor: Hej.Mielec/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2019 10:50

Mielecki starosta powiatowy Stanisław Lonczak odwołał Leszka Kwaśniewskiego ze stanowiska dyrektora Specjalistycznego Szpitala Powiatowego w Mielcu. Przyczyną odwołania są problemy finansowe szpitala.

Mielec: szpital powiatowy bez dyrektora
Przyczyną odwołania są problemy finansowe szpitala Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

O tym, że placówka ma trudności finansowe, wiadomo było od dawna. Nowy starosta mielecki jeszcze w styczniu br. zapewniał, że nie planuje żadnych zmian w kierownictwie szpitala. Stał na stanowisku, że dyrektor musi realizować plan naprawczy i zostanie poddany ocenie dopiero w sytuacji, gdy nie będzie wywiązywał się z tych zadań - informuje serwis hej.mielec.pl

Kilkanaście dni później starosta zmienił zdanie i wypowiedział umowę dyrektorowi. Jego kontrakt wygaśnie 31 marca.

Zmianę stanowiska starosty mogły spowodować najnowsze informacje dotyczące kondycji finansowej placówki. Z planu finansowego szpitala na 2019 r. wynika, że lecznica ma już stratę w wysokości 15 mln zł.

Zagadnieniom dotyczącym finansów szpitali poświęconych będzie kilka sesji podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 7-8 marca 2019 r.). Program Kongresu i rejestracja na stronie: www.hccongress.pl

Zarząd powiatu decyzję dotyczącą powołania nowego dyrektora musi podjąć bardzo szybko. Obecnie oprócz tego, że w szpitalu odwołano głównego dyrektora, w placówce nie ma też dyrektora finansowego, a dyrektor do spraw lecznictwa pracuje na zastępstwie. Dlatego konkurs na nowego dyrektora ma zostać ogłoszony w ciągu kilku dni.

Więcej: hej.mielec.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum