Mielec: spłata nadwykonań pomogła, ale tylko na chwilę

Autor: Hej.Mielec/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2017 13:11

Szpital Powiatowy w Mielcu otrzymał pieniądze za zaległe nadwykonania. Tylko na krótko podreperowały kondycję finansową placówki.

Mielec: spłata nadwykonań pomogła, ale tylko na chwilę
Fot. archiwum

Miesięczne przychody mieleckiego szpitala z NFZ sięgają 7 mln 550 tys. zł. Wydatki zaś kształtują się na poziomie 6 mln 200 tys. zł. Niestety do tego dochodzą spłaty zaległości w wysokości 2 mln 700 zł. Miesięcznie brakuje więc ok. 1 mln 200 tys. zł - analizuje sytuację finansową szpitala portal hej.mielec.pl

Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu przyznaje, że w miesiącach od stycznia do marca sytuacja była o tyle „szczęśliwa”, że wpłynęły 4 mln 300 tys. zł za ubiegłoroczne nadwykonania.

To i tak mniej, niż faktycznie szpital wypracował, bo łączna wartość nadwykonań  to 5 mln 800 tys. zł. Nie zmienia to jednak faktu, że dodatkowe środki pomogły pokryć najbardziej zaległe zobowiązania szpitala - ciągnące się od sierpnia ub. roku.

W tym momencie pieniędzy z nadwykonań już nie ma, więc szpital może bazować jedynie na tym, co dostanie na bieżąco z kontraktu z NFZ.

W ocenie dyrektora dzisiaj można zrobić jedynie dwie rzeczy: zaproponować zamrożenie płac kosztem niezadłużania się lub znaleźć dodatkowe źródło finansowania. 

Więcej: www.hej.mielec.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum