Mielec: finanse szpitala rozgrzały sesję rady powiatu, potrzebny plan naprawczy

Autor: hej.mielec.pl/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2019 12:57

W poniedziałek (25 lutego) odbyła sesja rady powiatu mieleckiego poświęcona sytuacji finansowej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Po blisko pięciogodzinnej dyskusji ustalono, że zostanie wypracowany plan naprawczy, który ma wdrożyć nowa dyrekcja lecznicy.

Mielec: finanse szpitala rozgrzały sesję rady powiatu, potrzebny plan naprawczy
Plan naprawczy lecznicy ma powstać na podstawie zaprezentowanego audytu oraz spotkań z grupami pracowniczymi. Fot. Fotolia

 Mielecki szpital od lat generuje ujemny wynik finansowy. Wstępne wyliczenia sytuacji finansowej szpitala za 2018 rok pokazują stratę na poziomie 7 mln zł, co po odjęciu kosztów amortyzacji daje ujemny wynik na poziomie 1,6 mln zł - tyle do zamknięcia roku budżetowego będzie musiał dołożyć samorząd powiatowy.

Obecne prognozy wskazują, że w 2019 r. łączną strata (wraz z amortyzacją) wyniesie prawie 15 mln zł - podaje lokalny serwis hej.mielec.pl.

Choć w trakcie powiatowej sesji dominowały polityczne przepychanki i wzajemne obarczanie się winą za stan finansowy szpitala, finalnym wnioskiem była zapowiedź opracowania - na podstawie zaprezentowanego audytu oraz spotkań z grupami pracowniczymi szpitala - programu naprawczego lecznicy.

Wdrożeniem programu ma się zająć nowa dyrekcja szpitala, która powinna zostać wybrana w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu tygodni.

Więcej: hej.mielec.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum