Międzyrzecz: szpitalna spółka ma długi i nowego prezesa

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2019 14:03

Marzena Kucharska zrezygnowała z kierowania Szpitalem Międzyrzeckim Sp. z.o.o. Wkrótce po tej decyzji, 26 kwietnia 2019 r. Rada Nadzorcza szpitalnej spółki powierzyła zarządzanie lecznicą nowemu prezesowi - Edwardowi Tyranowiczowi.

Międzyrzecz: szpitalna spółka ma długi i nowego prezesa
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

ETyranowicz to samorządowiec, który dotychczas działał na terenie powiatu strzelecko- drezdeneckiego, był nawet jego starostą.

Sytuacja międzyrzeckiej lecznicy nie jest najlepsza. Placówka ma poważne problemy finansowe, jej zadłużenie wynosi już kilkanaście milionów złotych. Aby temu zaradzić samorządowcy planują wdrożyć plan naprawczy, który zostanie poprzedzony audytem - podaje Gazeta Lubuska.

Szczegóły dotyczące sytuacji szpitala można poznać w komunikacie opublikowanym na stronie starostwa powiatowego w Międzyrzeczu przez starostę Agnieszkę Olender.

Czytamy w nim, że: "ze względu na trudną sytuację finansowa szpitala, starosta podjęła m.in. decyzję o przeprowadzeniu w nim audytu. Wyłoniony w drodze przetargu podmiot specjalizujący się w funkcjonowaniu placówek leczniczych oraz diagnozowaniu ich problemów opracuje plan i etapy działań naprawczych oraz strategię dalszego funkcjonowania spółki. (...). Ekspertyza, którą przygotuje zespół audytorów udzieli odpowiedzi na to jakie działania będą konieczne w celu zagwarantowania sprawnej opieki zdrowotnej, a w połączeniu z założeniami do planu naprawczego przygotowanymi przez prezes szpitala pozwolą wdrożyć kompleksowe działania zmierzające do polepszenia sytuacji międzyrzeckiej lecznicy".

Jednocześnie starosta zapewnia, że wszystkie oddziały i przychodnie w szpitalu międzyrzeckim przyjmują pacjentów bez ograniczeń w ramach wykonywania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum