Międzynarodowa wymiana menadżerów ochrony zdrowia

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2013 11:39

Troje menadżerów z polskich szpitali pojechało na staże do różnych krajów europejskich. Z kolei do Polski przyjechało z zagranicy czterech fachowców zajmujących się zarządzaniem w ochronie zdrowia. Wymiana to efekt realizacji Programu Hope Exchange.

Międzynarodowa wymiana menadżerów ochrony zdrowia

Zagraniczni menedżerowi podzielą się swoimi doświadczeniami z kadrą zarządzającą szpitali należących do Polskiej Federacji Szpitali, organizatora Programu Wymiany Menedżerów Hope i członka Europejskiej Federacji Szpitali HOPE.

Gościć będą w Chorzowie (Zespół Szpitali Miejskich), Krakowie (Szpital im. Jana Pawła II) , Łodzi (III Szpital Miejski) i Radomsku (Szpital Powiatowy). Do Polski przyjechali: Jose Trigo, farmaceuta szpitalny i koordynator programów jakościowych z Hiszpanii; jego rodaczka Olivia Perez Corral, antropolog i coach medyczny pracujący w obszarze zdrowia publicznego; Jasmina Savic-Joksimovic (Serbia), w swoim kraju dyrektor Centrum Planowania i Organizacji Centrum Klinik i Inger Bodin ze Szwecji, manager zasobów ludzkich i koordynatorka rozwoju zawodowego personelu medycznego.

Menedżerowie z Polski, którzy wyjechali do krajów europejskich w ramach Programu Wymiany Menedżerów Hope, to: Jacek Domejko, członek Zarządu PFSz (pojechał do szpitala w Liverpoolu); Piotr Bartnik, członek Rady Społecznej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci (pojechał do szpitala w Denia k. Alicante w Hiszpanii; Agnieszka Wenerska, dyrektor ds. zasobów ludzkich w III Szpitalu Miejskim im. dr. K. Jonschera w Łodzi (pojechała do szpitala w Merida w Hiszpanii).

Program działa od 1981 roku, ale Polska w pełnym wymiarze uczestniczy w nim po raz pierwszy. Jest adresowany do profesjonalistów, którzy odpowiedzialni są za zarządzanie w rozmaitych obszarach systemu ochrony zdrowia.

Uwieńczeniem Hope Exchange Program będzie Szczyt Europejskiej Federacji Szpitali Hope Agora w Hadze (Holandia) w dniach 10-13 czerwca 2013 r. Podczas spotkania goście, którzy odwiedzili polskie szpitale, przedstawią swoje obserwacje wobec kilkuset uczestników programu z całej Europy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum