Miechów: reorganizacja sanepidu oznacza redukcję etatów

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 19 września 2013 10:44

W ramach reorganizacji pracy małopolskiego sanepidu powstała koncepcja, by od przyszłego roku pozostało tylko laboratorium główne w Krakowie oraz dwie filie: w Tarnowie i Wadowicach. Zniknąć może laboratorium w Miechowie.

Miechów: reorganizacja sanepidu oznacza redukcję etatów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Dążymy do reorganizacji struktury sanepidów oraz racjonalizacji wydatków sanepidu w województwie. W gestii kierowników poszczególnych jednostek leży to, w jaki sposób - i czy w ogóle - są w stanie dostosować się do wyznaczonych standardów - mówi wypowiadając się dla Dziennika Polskiego Jan Brodowski rzecznik, wojewody małopolskiego.

Podkreśla, że reorganizacja struktury i racjonalizacja wydatków została poprzedzona szczegółową analizą (na podstawie danych dostarczonych przez inspekcję) wykonywanych przez sanepidy zadań (ich liczby, pracochłonności, kosztów, chłonności rynku). Na tej podstawie opracowano plan budżetowy dla każdej ze stacji.

Zbigniew Kwiatkowski, kierownik oddziału laboratoryjnego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Miechowie, wskazuje, że w 2012 roku budżet miechowskiej stacji sięgał 1,314 mln zł, w 2013 - 1,138 mln zł. Projekt na przyszły rok przewiduje 927 tys. zł.

Kwiatkowski, obawia się, że zmniejszenie budżetu może wymusić likwidację laboratorium, gdyż zabraknie pieniędzy na 7,5 etatu.

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze