×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Miechów: pielęgniarki zarobią więcej?

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia24 października 2013 10:33

Dyrektor Szpitala Św. Anny w Miechowie prowadzi rozmowy ze związkami zawodowymi, dotyczące modyfikacji wynagrodzeń.

Miechów: pielęgniarki zarobią więcej?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Kwestia ewentualnych podwyżek dla pielęgniarek była tematem dyskusji podczas ostatniej sesji rady powiatu. W Szpitalu św. Anny w Miechowie zatrudnionych jest ok. 270 pielęgniarek i położnych. Dyrekcja przyznaje, że ich zarobki są niższe w porównaniu z pensjami w innych szpitalach. Liczną grupę stanowią te, które otrzymują 1,8 tys. zł podstawy. Mniejsza grupa zarabia powyżej 2 tys. zł - informuje Dziennik Polski.

Dyrektor nie ukrywa, że jednym z elementów wprowadzenia regulacji płac jest przejście z systemu procentowego na kwotowy w odniesieniu do dodatków kwalifikacyjnych (kursy kwalifikacyjne i specjalizacje zdobywane przez biały personel). Obecnie wszystkie dodatki, poza tymi związanymi z uzyskaniem tytułu magistra, obliczane są procentowo.

Na początku przyszłego roku związkowcy zapowiadają powrót do rozmów dotyczących modyfikacji wynagrodzeń dla pielęgniarek ze stażem pracy powyżej 30 lat. W ubiegłym roku udało się wywalczyć regulację płac dla tych, których staż pracy przekracza 40 lat, a od br. - dodatek dla pielęgniarek anestezjologicznych.

Więcej: www.dziennikpolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze