Michał Tochowicz dyrektorem szpitala im. Józefa Babińskiego w Krakowie

Autor: PAP • Źródło: PAP14 października 2021 07:40

Michał Tochowicz, dotychczasowy prezes spółki Małopolskie Parki Przemysłowe, objął w środę funkcję dyrektora Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie – poinformował w środę Dawid Gleń, rzecznik prasowy małopolskiego urzędu marszałkowskiego.

Michał Tochowicz w środę otrzymał z rąk marszałków woj. małopolskiego nominację na dyrektora szpitala im. Babińskiego. Fot. małopolska.pl
  • Szpital Kliniczny im. dr Józefa Babińskiego ma nowego dyrektora. W środę Michał Tochowicz odebrał nominacje z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego i wicemarszałka Łukasza Smółka
  • Do konkursu o dyrektorski fotel stanęło dwóch kandydatów. Pełniąca obowiązki dyrektora dr Anna Depukat  do niego nie przystąpiła

Dwóch kandydatów

Akt powołania nowemu dyrektorowi wręczyli w środę marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.

Do ogłoszonego przez urząd marszałkowski konkursu na stanowisko dyrektora szpitala Babińskiego zgłosiło się dwóch kandydatów. Według nieoficjalnych źródeł, w konkursie nie uczestniczyła p.o. dyrektora szpitala dr Anna Depukat.

Dotychczasowy prezes Małopolskich Parków Przemysłowych będzie zarządzał szpitalem

Michał Tochowicz, zgodnie z informacjami urzędu marszałkowskiego, był rekomendowany na to stanowisko przez komisję konkursową. Funkcję ma sprawować przez sześć lat. Tochowicz do czasu objęcia nowego stanowiska był prezesem spółki Małopolskie Parki Przemysłowe. Wcześniej pracował w kancelarii zarządu małopolskiego urzędu marszałkowskiego. Jest wieloletnim przedsiębiorcą.

Tochowicz zajął stanowisko po odwołanym, za porozumieniem stron, końcem marca, w wieku 70 lat, Stanisławie Kraciku. Samorządowiec związany z Platformą Obywatelską był wyłonionym w drodze konkursu dyrektorem placówki od 2012 r.

Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie jest instytucją województwa małopolskiego. Placówka zajmuje się leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych oraz terapią uzależnień.

Działalność lecznicza odbywa się w formie stacjonarnej, dziennej, ambulatoryjnej oraz domowej. Położona w Krakowie przy ulicy Babińskiego jednostka zajmuje wraz z parkiem i budynkami szpitalnymi 52 ha terenu. Każdego roku we wszystkich oddziałach placówki hospitalizowanych jest kilka tysięcy pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum