Miasto stawia warunki potencjalnym nabywcom Szpitala Kieleckiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2011 18:01

Potencjalnym inwestorem, zainteresowanym kupnem udziałów Kieleckiego Szpitala im. św. Aleksandra będzie mógł zostać tylko podmiot posiadający doświadczenie w prowadzeniu działalności leczniczej.

Miasto stawia warunki potencjalnym nabywcom Szpitala Kieleckiego
W opinii władz Kielc nowy inwestor ma być gwarantem świadczenia usług medycznych w lecznicy, bez generowania długów. Mógłby także inwestować w szpital, w taki sposób, aby stał się konkurencyjnym dla innych placówek i otrzymywać w konkursach NFZ korzystne kontrakty.

Wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut poinformował, że potencjalni nabywcy będą musieli m.in. przedstawić opinię NFZ dotyczącą własnej, dotychczasowej współpracy z funduszem. Zostaną także zobowiązani do przedstawienia programu inwestycyjnego dla szpitala. Władze Kielc są także otwarte na ewentualne rozmowy z zarządem województwa świętokrzyskiego, dotyczące przejęcia lecznicy.

Szpital wymaga inwestycji na około 40 mln zł. W tym roku placówka dostała o ponad 2,2 mln zł mniejszy kontrakt z NFZ - w stosunku do 2010 roku - na realizację świadczeń medycznych. Od momentu przekształcenia w spółkę szpital wypracował zysk wielkości ponad 5 mln zł. Miasto ma do spłacenia jeszcze 5,5 mln zł z 30-milionowego kredytu, zaciągniętego na spłatę wcześniejszych zobowiązań lecznicy.

Od początku maja w Szpitalu Kieleckim nie funkcjonuje oddział wewnętrzny. Dyrekcja zawiesiła jego działalność na dwa miesiące po tym, gdy z placówki odeszli wszyscy interniści, którzy pracowali na 43-łóżkowym oddziale.

9 czerwca radni Kielc przegłosowali projekt uchwały, zezwalającej na sprzedaż udziałów Szpitala Kieleckiego im. św. Aleksandra inwestorowi zewnętrznemu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum