Miastko: krajobraz po pożarze

Autor: Sabina Borszcz, Głos Pomorza/ Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2011 14:30

Od piątku ( 3 czerwca) w Szpitalu Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. w Miastku ponownie działa rentgen oraz kuchnia. Są czynione starania, aby w części oddziału położniczego uruchomić chirurgię. Założono konto, na które można wpłacać pieniądze na odbudowę lecznicy.

Miastko: krajobraz po pożarze

Aparat rentgenowski nie ucierpiał podczas akcji gaśniczej dlatego w szpitalu wykonywane są zdjęcia RTG. Zaczęła też działać kuchnia (posiłki dla pacjentów przez kilka dni dowożono z zewnątrz).

Władze powiatu, zarząd szpitalnej spółki oraz władze samorządowe Miastka dyskutowały, jak zorganizować działalność wyłączonego z użytku oddziału chirurgicznego.

- Nie mamy pozwolenia nadzoru budowlanego na eksploatację tego budynku. Jedyne na co nam pozwolono to na jego zadaszenie. Otrzymaliśmy warunkowe dopuszczenie do funkcjonowania dla trzech wydziałów, które znajdują się na poziomie parteru i przyziemia, są to pracownia RTG, kotłownia i kuchnia, ale pod warunkiem, że zastosujemy tam system dodatkowego zasilania. Jesteśmy w trakcie projektowania przebiegu prac związanych z restauracją placówki. Ale na razie czekamy, kiedy będziemy mogli wejść do budynku i rozpocząć remont, a to zależne jest od ekspertyzy budowlanej. Bardzo hipotetycznie zakładam, że powrót do normalności nastąpi być może pod koniec sierpnia - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Ewa Wichłacz, rzecznik prasowy bytowskiego szpitala.

Miasteckie Towarzystwo Gospodarcze uruchomiło specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze. - Liczy się każda złotówka - mówi Eugeniusz Lisiecki z MTG, które jest członkiem Społecznego Komitetu Pomocy w Odbudowie Szpitala w Miastku.

Numer konta: PKO BP 70 1020 4708 0000 7302 0047 2035 z dopiskiem "Na odbudowę szpitala w Miastku".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum