Mercator Medical wygasza produkcję z włókniny i skupia się na rękawicach jednorazowych

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 09 września 2019 17:50

Grupa Mercator Medical, dostarczająca rękawice jednorazowe na rynki blisko 70 krajów, skupi się na rozwoju produkcji w swoim głównym obszarze biznesowym. Dlatego też do końca roku zostanie wygaszona produkcja wyrobów z włókniny w Pikutkowie koło Włocławka.

Mercator Medical wygasza produkcję z włókniny i skupia się na rękawicach jednorazowych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przez pierwsze siedem miesięcy bieżącego roku wygenerował on ponad 550 tys. zł ujemnego wyniku EBITDA, a w całym roku 2018 ponad 1 mln zł.

- Zakład w Pikutkowie koło Włocławka uruchomiliśmy w czwartym kwartale 2017 roku w celu realizacji ekspansji rynkowej w zakresie włókninowych zestawów dedykowanych szpitalom. Elastyczność wynikająca z lokalizacji zakładu w Europie okazała się jednak niewystarczająca wobec możliwości atrakcyjnego zaopatrywania się w asortyment włókninowy na Dalekim Wschodzie i braku preferencji szpitali, także polskich, co do miejsca pochodzenia stosowanych materiałów - komentuje Witold Kruszewski, członek Zarządu ds. finansowych w Mercator Medical SA.

Zamiast ponosić w dalszym ciągu straty z powodu trwałego braku rentowności tego zakładu, Zarząd Mercator Medical podjął decyzję o płynnym wygaszeniu produkcji i powrocie do modelu dystrybucyjnego w zakresie asortymentu włókninowego.

Zakład w Pikutkowie był jedynym zakładem produkcyjnym Grupy Mercator Medical w Polsce. Mercator Medical SA z siedzibą w Krakowie to producent i dystrybutor jednorazowych rękawic medycznych, ochronnych i gospodarczych, opatrunków medycznych oraz medycznych produktów z włókniny. Łączny potencjał sprzedażowy Grupy można szacować na około 5 mld rękawic rocznie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum