×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Medort buduje pozycję regionalnego lidera

Autor: KLX/Rynek Zdrowia05 listopada 2013 13:43

Medort S.A. z Łodzi, lider polskiego rynku ortopedii i rehabilitacji, sfinalizował w październiku przejęcie lidera sprzedaży produktów rehabilitacyjnych w Niemczech - spółki Meyra Ortopedia.

Medort buduje pozycję regionalnego lidera
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Medort S.A. systematycznie rozszerza wpływy na kolejne kraje europejskie, realizując długoterminową strategię budowy wiodącego gracza regionu. W 2011r. spółka zakupiła lidera na Węgrzech. Działaniom akwizycyjnym towarzyszy dynamiczny rozwój sprzedaży na rynku rosyjskim.
Akwizycja Meyry była możliwa dzięki wsparciu, jakiego udzielił w tym procesie fundusz AVALLON - większościowy akcjonariusz spółki.

- Meyra to marka z 80-letnią tradycją, ikona branży, znana w całej Europie oraz na rynkach światowych. Swoje produkty wysyła do ponad 60 krajów. Najważniejszym rynkiem eksportowym dla Meyry jest rynek francuski. Dzięki tej inwestycji, Medort wchodzi do światowej ekstraklasy, otwierają się nowe perspektywy rozwoju, w tym w szczególności możliwość poszerzenia produktów klasy "premium" na największym w Europie rynku produktów ortopedycznych i rehabilitacyjnych jakim są Niemcy oraz dostęp do nowego kanału dystrybucji produktów w Europie - mówi Michał Perner, wiceprezes Zarządu Medort S.A.

Spółka Meyra Ortopedia jest liderem sprzedaży asortymentu rehabilitacyjnego w Niemczech. Obecnie zatrudnia 240 osób w zakładach zlokalizowanych w Nadrenii Północnej - Westfalii i kilkudziesięciu pracowników w oddziałach zagranicznych. Jej roczne przychody ze sprzedaży w ostatnich latach przekraczały 250 mln zł.

Dla Medortu akwizycja Meyry oznacza znaczący krok w realizacji swoich długoterminowych planów. W ramach przyjętej strategii rozwoju, Grupa Medort umacnia pozycję lidera w branży ortopedyczno-rehabilitacyjnej na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, którą realizuje obecnie z powodzeniem dzięki akwizycjom wiodących spółek w branży oraz rozwojowi spółek hurtowych na terenie Polski, Węgier i Federacji Rosyjskiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze